Dotace 2020 – Můj klub

Vážení sportovní přátelé,

dovolte, abych vám poskytl v této době několik pozitivních informací, ohledně dotační výzvy MŠMT „Můj klub“.

Ministerstvo školství škrty v dotacích neplánuje, prostředky navíc letos vyplatí dřív. Některá pravidla pro jejich využití se také mohou zmírnit. Národní sportovní agentura chce klubům vyjednat podporu ze záchranných programů.

Výplata peněz pro sportovní spolky z dotační výzvy Můj klub loni vázla. Některým klubům přišly prostředky určené na výdaje v roce 2019 až v prosinci.

Ačkoliv Česko zasáhla koronavirová krize a sport v podstatě ustrnul kvůli mimořádným opatřením vlády, letos to alespoň z hlediska vyplácení dotací vypadá pro kluby lépe.

Žádné šetření zatím ministerstvo školství nechystá, naopak jeho úředníci už stihli ke konci března vyřídit ve výzvě Můj klub polovinu ze šesti tisíc žádostí. Loni se přitom ve stejnou dobu MŠMT podařilo zpracovat jen tisíc dotací.

 

„Žádné programy nebyly na ministerstvu školství kráceny z hlediska objemu dotací, takže platí metodika vyplácení peněz, která byla vyhlášena na podzim roku 2019, a kluby dostanou očekávané částky,“ uklidňuje sportovce náměstek ministra školství pro řízení sekce vzdělávání, sportu a mládeže Karel Kovář.

Do poloviny roku by tak MŠMT mělo zpracovat všechny žádosti. Ke konci března už kluby dostaly 162 milionů korun a celkem je k dotaci navrženo 900 milionů. Dohromady resort ve výzvě vyplatí téměř 1,5 miliardy. Loni to bylo asi 1,3 miliardy.

„Věřím, že červen je reálný termín, kdy všechny kluby budou znát výši dotace, a v červenci by měly mít prostředky nejpozději na účtu,“ plánuje Kovář.

 

S pozdravem

Pavel Brímus

Publikováno
V rubrikách Aktuality